Je eerste toertocht zit er weer op voor dit jaar. Misschien wel de enige. De vakantie staat weer voor de deur. Het gebrek aan een doel om te trainen en een onderbreking van de dagelijkse gewoonten betekenen vaak conditie verlies. Dat hoeft echter niet altijd zo te zijn.
Tijdens mijn GRATIS webinar van dinsdagavond 28 juni, geef ik je mijn 5 stappenplan om je optimaal voor te bereiden op je toertocht. Ik laat zien hoe je in minder tijd meer bereikt. Een gezondere leefstijl met betere prestaties.
Klik hier om je in te schrijven.
Nu eerst mijn stappenplan om in goede conditie te blijven.
Ken je cyclus
Net zoals zoveel dingen in het leven in je lichamelijke conditie een cyclus. Het wordt beter door een toenemende trainingsbelasting, gevolgd door (actieve) rust. Als je dat principe begrijpt en aanvaardt kun je alleen maar vooruitgaan. Waarom hebben topsporters ineens een minder jaar? Veel toppers maken dit mee en vaak heeft het maken met te weinig balans tussen training en rust. En dat is essentieel!
Kies een doel
Niet voor niets heet deze website trainenmeteendoel.nl. Een doel geeft prioriteit aan het belang van trainen. Ontelbare onderzoeken hebben reeds aangetoond dat het hebben van een doel inhoud geeft aan je activiteiten. Waarom zou je in de regen gaan trainen als je geen doel hebt!? Als je echter weet dat je eind van de maand je toertocht hebt dan is dat ineens anders.
Prioriteit
Zelfs de drukste en meest succesvolle mensen maken tijd om te sporten. Waarom!? Omdat ze het belang van een gezond lichaam kennen. Ze weten dat 3x een uur trainen in de week hun prestaties ook op het werk bevordert. Dat ze meer van het leven genieten als hun lichaam (en geest) gezond zijn.
Plannen, plannen en nog eens plannen
Ook de Obama’s en Bransons hebben maar 24 uur in een dag beschikbaar. Zij doen echter 1 ding heel erg goed: prioriteiten stellen. En als je dag in dag uit op dezelfde tijden traint dan went je omgeving daar vanzelf aan.
Doe wat haalbaar is.
Vaak stel je dingen uit omdat het niet haalbaar is. Omdat je geen 4 uur beschikbaar hebt om 100+ km te rijden ga je maar helemaal niet. Dat is zonde. Zelfs als je nog geen uur hebt kun je nog steeds trainen. En ook dat draagt bij aan het eindresultaat.
Geen onderbrekingen
Rust is wat anders dan niets doen. Doe tijdens je vakantie rustig aan. Ga lekker zwerven met je fiets, duik het zwembad in maar blijf wel actief.
Pas je voeding aan
Als je net je toertocht hebt gereden is het tijd voor herstel. Je gaat je kilometers en trainingsintensiteit terug schroeven. Dat betekent ook dat je lichaam minder brandstof gaat verbruiken. Dus pas je voeding daarop aan. Als jij door blijft bunkeren alsof je nog steeds bergop aan het rijden bent dan betaal je daar al snel de prijs voor.
Mijn moeder had het altijd over rust en regelmaat en zoals je weet hebben moeders altijd gelijk. Inmiddels is ze oma dus is haar wijsheid in waarde gestegen.
Voldoende rust zorgt voor een groei in prestatie of voor het opladen om opnieuw te trainen voor een doel. Regelmaat in rust, training en voeding zorgt ervoor dat je ieder jaar kunt groeien als atleet.
Nu ben ik benieuwd of jij al een nieuw doel hebt om je conditie o peil te houden?
Laat je reactie achter in het commentaarveld onder dit bericht en ik stuur je de trainingscyclus voor conditiebehoud.
Wil jij een stappenplan voor training & voeding? Schrijf je dan nu in voor het gratis webinar van dinsdagavond 28 juni.
Klik hier om je in te schrijven.
Heel veel plezier,
PS: Deel dit artikel alsjeblieft met al je wielervrienden op facebook, google+, twitter en andere media. Heel erg bedankt.
PPS: Een webinar is een online workshop. Je kunt het volgen vanachter je eigen pc, smartphone of tablet. Je hoeft er dus niet de deur voor uit. Je kunt tijdens het webinar ook vragen stellen.


Hoi Robert, vanmorgen weer een heerlijke interval training gedaan nog een aantal dagen dan reizen we af voor de La Marmotte 2016. Ik hou mijn conditie altijd op pijl door of de fiets mee te nemen op vakantie of door te gaan hardlopen.
Mijn volgende doel is al bekent 3 september namelijk de 160 km van Boogies extreem !!! Bedankt voor je duidelijke uitleg.
Petje af voor allen! Met een vit.B6 stapeling ben ik het wielerpad even kwijt…hoop eerdaags wel weer het pad te vinden.
geniet van jullie behaalde doelen…..ooit zal ik er weer tussen staan.
En vergeet niet te genieten!
Groet Yvonne.
Hai Yvonne,
bedankt voor je reactie.
Dat is vervelend en lastig.
Veel succes, Robert
Hallo Robert
afgelopen pinkster drie maal de ventoux dus horen wij nu bij de Club der malloten
volgende doel MTB marathon elf steden tocht 450 k in drie dagen onverhard voor de vierde keer
dus gewoon door trainen
gr Klaas
Hallo Robert
Zoals jij weet is het bij mij momenteel rustig trainen en is mijn volgende doel wederom zeer zeker niet als laatste finishen met mijn daglicentie tussen de wedstrijdrenners allemaal wel in mijn leeftijdscat tijdens het Wk te Sankt Johan in tirol
Wielergroet
Jan
Ronde van Vlaanderen Luik Baatenaken Luik zijn gedaan evenals de elfsteden tocht nu op naar d Tourmalet en Mont Ventoux
Mooi stuk.
Wat mij betreft zie ik sporten juist ook om balans te krijgen.
Vorige week gefietst in de buurt van de stelvio. Volgende doel is marmotte in de pyreneeën. Deze week rustig en dan training weer op pikken
Ben de 28e met de transalp bezig. Kan daardoor je webinar jammer genoeg niet volgen. Na mijn vakantie staan er een 8 en een 24 uurs race op het programma. Bedankt voor jouw andere tips!!!
Eerste doelen zijn behaald. Mont Ventoux binnen de 90 minuten ( 1. 23) en Alpe d’Huez binnen het uur ( 57.56). neem nu even een korte relatieve rust en pak de draad volgende week weer op met jouw trainingen. Wat betreft Alpe d’Huez was ik niet helemaal tevreden. In het begin ben ik te hard gegaan. Zowel mijn km-teller als mijn hf-meter deden het niet goed. Iemand die het eerste stuk met me mee reed, gaf aan dat ik minimaal 14 km/u reed. Veel te hard dus.
Hoi Robert,
Bedankt weer voor de heldere uitleg. Volg nu vier weken het schema en zie en merk al vooruitgang.
Zaterdag 140 km met de erasmus tour. Daar maar wat actieve rust. En een volgend doel stellen
Groet,
Richard